Про підсумки місячника екологічного виховання в ЗОШ району

Про підсумки місячника екологічного виховання в ЗОШ району

З метою формування екологічної свідомості і культури учнівської молоді, залучення їх до активної природоохоронної діяльності у квітні 2017 року в НЗ району  проведено  місячник екологічного виховання . Під час проведення місячника екологічного виховання школярі району  виконали велику практичну природохоронну роботу, яка спрямована на покращення екологічного стану території біля школи, пам´ятників, інших місць. У кожній школі району було розроблено план проведення місячника та проведено відповідні заходи.

Екологічне виховання учнів здійснювалось в процесі урочної роботи  та в позакласній роботі. Згідно з планом роботи пройшли відповідні заходи:

  • акція «Квіти біля школи», в ході якої учнями 5-11 класів висаджено клумби на шкільному подвір’ях площею 11,4 га.  Лідери учнівського самоврядування взяли участь у конкурсі проектів  «Квіти біля школи»;
  • акція «Зелена планета», «Посади дерево», в результаті висаджено 524 дерева, 766 декоративних кущів, ліквідовано 36 км. стихійних сміттєзвалищ, створено нових зелених зон – 9 , площею – 5,8 га, протяжність очищених від сміття берегів – 37, 2 км.;
  • проведено трудові десанти «Чисте подвір’я» із упорядковання території шкільного подвір’я та сільських парків. Так , станом на 25 .04. 2017 року площа упорядкованих територій парків, скверів, алей – 50 гектар, благоустрій пам´ятних місць – 42 одиниці, протяжність прибраних від сміття доріг – 75 км. В даних заходах взяло участь 1520 учнів ЗОШ району.
  • Крім того до Дня довкілля проведено суботник з благоустрою пришкільних та закріплених за навчальними закладами територій.

За підсумками проведення місячника, вчасністю надання звітності хочеться відмітити ЗОШ району: Личківську, Заплавську, Оленівську, Ковпаківську, Жданівську, Крамарську, Бузівську, Шевську ,  Магдалинівську, Першотравенський НВК.

Учні ЗОШ району  успішно долучились до проведення заходів, які присвячені Всесвітньому Дню Землі та Дню довкілля. Проведені   звіти  екологічних гуртків в Заплавській ЗОШ ( керівник гуртка Сова С.Я.), Шевської ЗОШ ( керівник Биба А.М.), Личківській ЗОШ ( керівник Колп С.В.), Ковпаківській ЗОШ ( керівник Онищенко Г.І.) . Гуртківці вдало організували випуск екологічних бюлетенів, екологічну експедицію «Допоможемо підсніжнику», «Свято зустрічі птахів» та виступ екологічної агітбригади.

В ЗОШ району відбулись  виставки з природного матеріалу «Весняний букет». Кращі роботи учнів  взяли участь у районній виставці « З Україною в серці».

Протягом  місячника екологічного виховання на належному рівні пройшли виховні години: «Птахи – наші друзі», «Себе я бачу в дзеркалі природи», «Таємниці звичайних дерев», «Земля у нас одна», «Дерево мого дитинства», «Душа природи чуйна і ласкава»; випущені екологічні вісники: «Тиша в лісі», «Стань природі другом, будь природі сином!», «Збережемо первоцвіти»; засідання круглих столів  «Я хочу жити в чистому селі»; тренінги «Людина і світ»; конкурси малюнків на екологічну тематику «Земля в наших руках», «Краса первоцвітів», «Зелена планета»; фотовиставки «Я і природа», «Мій край очима фотографа – любителя».

Проведено екологічні лінійки та конкурси плакатів.

У рамках місячника проведено турніри знавців природи, інформаційні хвилини «Людина і природа», лекції «Екологія», вікторини «Я і природа», операцію «Турбота».

Кузнєцова Т. А.,
методист РМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *